Волонтерський рух

 


Я – Волонтер:

- добровільно беру активну участь в житті суспільства
- сприяю покращенню якості життя
- поважаю гідність та культуру інших людей
- сприяю реалізації основних людських потреб
- надаю допомогу, безкоштовні послуги тим, хто цього потребує
- визнаю рівну важливість особистих і колективних потреб
- співпрацюю з іншими людьми в дусі взаєморозуміння та взаємної поваги
- стимулюю ініціативи та творчість людей
- сприяю соціальному розвиткові країни
- набуваю нові знання і навички
- удосконалюю свої здібності
- розвиваю почуття відповідальності
- постійно спілкуюсь з іншими людьми
- маю багато друзів
- цікаво проводжу вільний час
- можу змінити щось на краще

Проект благодійності «МИЛОСЕРДЯ»
Керівник проекту: Шевченко Т.О.
Учасники проекту: учні 5-11 класів.
Тип проекту: практично- орієнтовний,колективний, довготривалий.

Мета проекту:
Реалізація проекту «Милосердя» ставить собі за мету прищеплення у дітей загальнолюдських цінностей : доброти , співчуття, поваги, толерантності, готовності прийти на допомогу; сприяння у вирішенні термінових проблемних ситуацій щодо психологічної та моральної допомоги хворим дітям та людям похололого віку, ветеранам війни; залучення школярів до волонтерського руху.
Форми роботи:
Залучення спонсорської, шефської допомоги дітям, гуманітарні благодійні акції на підтримку дітей – сиріт та інвалідів , співпраця з дитячими будинками, дитячими садками, проведення тренінгів на тему добра та милосердя, організація концертів, свят, організація посильної допомоги літнім людям, які цього потребують.
Ми крокуємо впевнено і вважаємо , що , даруючи іншим частину свого добра, робимо світ набагато кращим !
Очікувані результати:
Рух за милосердя – найбільш масовий на Землі. Виховання доброти у дітей у молоді – це головна мета взагалі всього суспільства, адже настав час байдужості не тільки до людей, а й до тварин, до природи. Тому очікувані результати цього проекту – прищеплювати нашим учням риси людяності, небайдужості до чужих проблем, безкорисливості , доброти, навчити їх захищати слабких та немічних, надати можливість кожному бажаючому спробувати себе у ролі волонтера . Робити світ кращим треба вже сьогодні.
Добро і милосердя – це два крила, на яких тримається людство
Добро – воно настільки багатостороннє, а історія благодійної діяльності настільки багата традиціями, що кожен рух , кожен крок, кожний вчинок, здійсненний заради добра, має своє визначення, навіть свою назву. Але , як би ми не називали себе – благодійниками, меценатами, філантропами, спонсорами,патронатами, волонтерами, — ми всі робимо добро та вселяємо надію людям, ми всі заявляємо світові про найцінніше – милосердя. Як не згадати слова Ромена Ролана «Турбота про власний добробут цілком природна і неможливо нехтувати нею. Але якщо піклуватись тільки про це, ігноруючи суспільним добробутом і захистом всього людства, життя стає стидним, мілким, мерзотним!» У нас школа невелика і має не так багато можливостей, але головне – більшість із нас розуміє , що світ тримається на добрі та на гарних вчинках. Тому ми не просто говоримо про добро та чекаємо його від інших. Ми реально діємо!

Наші кроки:

Ми-волонтери
Озирнися навколо! І що ти побачив?
Безліч сиріт , убогих, голодних , незрячих.
Допомога твоя їм ніяк не завадить.
Милосердя твоє їхню душу розрадить.

Ми — волонтери. Ми намагаємося зробити світ кращим , красивішим своїми добрими, корисними справами . Протягом двох навчальних років волонтери зробили чимало добрих справ. Неодноразово учні середніх та старших класів брали участь у міських благодійних акціях на підтримку дітей сиріт та інвалідів. Ми співпрацювали з Голосіївським центром соціальної служби для сім’ї , дітей та молоді міста Києва. Нам не байдужа доля інших , і ми завжди намагалися своєю допомогою зробити людям приємне.
Волонтерська акція “Коли два серця ідуть поруч»
Співпраця та приєднання до районного волонтерського руху
З 2007-го року ми почали співробітничати з Голосіївським центром соціальної служби для сім’ї , дітей та молоді міста Києва. Наші учні познайомилися з волонтерами , досвідом їх роботи, видом діяльності. Так почалася наша співпраця.
Перше спільне діло полягало у обслуговуванні глядачів – інвалідів під час Новорічної вистави при Голрсіївській районній раді. Ми прийняли пропозицію. З благородним серцем , відповідально ми підійшли до цього. Виконували старанно свої обов’ язки , за що отримували подяку.
Кожен рік волонтери нашої школи разом з Голосіївським центром соціальної служби для сім’ї , дітей та молоді міста Києва. Приймають участь у благодійній акції в підтримку сімей та інтернатів , де виховуються діти та молодь з функціональними обмеженнями. З цього приводу у культурному центрі «Зоряний »Голосіївського району у грудні 2012 року відбувся ХІІІ Фестиваль «Повіремо у себе», який був організований вихованцями інтернатів і дитячих домів. Ми допомагали інвалідам та молоді з функціональними обмеженнями.
Фестиваль «Повіремо у себе», ця назва дійсно символізує допомогу, підтримку людям, які цього потребують. Виступ артистів подарував їм частинку щастя та любові, а волонтери намагалися створити атмосферу тепла та доброзичливості.
Проект милосердя «Твори добро»
У нас школа невелика і не так багато можливостей, але головне – більшість із нас розуміє , що світ тримається на добрі та на гарних вчинках. Волонтери організували та провели марафон милосердя у квітні минулого навчального року , який тривав протягом місяця під девізом «Допоможи бідному, нещасному, знедоленому» . Агітплакати, які були розміщені на вході до школи, території лугопарку закликали : «Зупинись! Поглянь навколо і зроби корисну справу для школи, для району , для міста: посади дерево , прибери сміття, пофарбуй дитячий майданчик!» , «Творіть добро» , «Думай добре, роби добре – і буде добро».
Учні школи допомагали стареньким,ветеранам, робили добрі вчинки та справи, дарували один одному приємні слова, турбувалися про братів своїх менших (тварин та пташок), майстрували шпаківні,приймали участь в екологічних рейдах. В цьому навчальному році ця акція запланована також на квітень.
МБФ «ЛІКАР.ІНФОНД»
Об’єднує друзів заради дітей з ДЦП та вадами руху.
АКЦІЯ
«МОНЕТКИ ЗБИРАЙ –ДІТКАМДОПОМОГАЙ!»
Учні школи взяли участь у акції «МОНЕТКИ ЗБИРАЙ –ДІТКАМДОПОМОГАЙ!», яка проходила з 10 по 30 листопада 2012 року. Монетки 1,2,5,10,25,50 коп. які зібрали учні на суму 262 грн. Були перераховані до міжнародної благодійної фундації «Лікар.Інфонд» 30.11.2012 року

Ярмарки благодійності
Пять років поспіль в приміщенні школи відбуваються ярмарки благодійності при участі учнів та їхніх батьків. Широкий вибір смачного домашнього печива , пирогів з яблуками та сиром, млинців із медом пропонують щедрим покупцям-учням. Всі із задоволенням куштують смачні вироби і дякують батькам за доставлену насолоду. Виручені кошти йдуть на допомогу хворим дітям.
Подаруй іграшку
Діти з великим задоволенням приносять свої улюблені іграшки. І в грудні 2012 року ми з радістю відвідуємо дитячий будинок і цих крихітних , покинутих батьками малюків , щоб запропонувати свою невелику, але щиру допомогу і подорувати їм подарунки. Ми вчимося бути милосердними , щоб оточуючі відчувалилюбов, теплонаших сердець. Хоча це ,можливо,крапля в морі,але ми відчуваємо,що робимо корисну справу.
Милосердя й доброта – як два крила, на яких тримається людство.

Пам’ятайте про це!
Не говори про доброту,
Коли ти нею сам не сяєш,
Коли у радощах витаєш,
Забувши про чужу біду.
Бо доброта — не тільки те,
Що обіймає тепле слово,
В цім почутті така основа,
Яка з глибин душі росте.